Vecsei Miklós, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke kijelentette: „a 21. században Magyarország nem lehet annyira szegény, hogy egyetlen gyermek is éhes maradjon.” A szeretetszolgálat az idén – jelzésképpen – pékséget nyitott Óbuda egyik lakótelepén. Azon a környéken már nem indul gyerek éhes gyomorral iskolába. Tudják, nem nyithatnak mindenhol pékséget, de felveszik a harcot az éhezés szörnyetegével és erre szánják a jótékonysági borárverésből befolyó összeget is.

A borárverésen mind a 48 tétel gazdára talált összesen 4 525 000 forint értékben.