Kilencvenezernél többen jutottak be a felsőoktatásba

Kihirdették a felsőoktatási ponthatárokat és ezzel eldőlt, hogy az általános eljárásban hányan jutnak be egyetemre, főiskolára. Azok a felvételizők, akik a jelentkezéskor megadták a mobilszámukat, sms-t kaptak az eredményről. Voltak felvételizők, akik azt mondták, hogy elszámolták a pontjaikat. (A nyitó kép 2016-ban készült; szereplői már rég diplomások.)

Akinek most nem sikerült bejutnia a megjelölt felsőoktatási intézménybe, az július 30–augusztus 7. között, a pótfelvételin jelentkezhet máshová.

Mintegy 121 ezren jelentkeztek az idén valamelyik magyar egyetem alap, osztatlan- vagy mesterképzésére, több mint 90 ezren jutottak be a felsőoktatásba.

A kulturális minisztérium közleménye szerint 10-ből 8 felvett fiatal állami ösztöndíjasként kezdheti meg a tanulmányait és minden második egyetemista vidéki egyetemre járhat majd.

Tovább növekedett a műszaki, természettudományos, mérnöki, informatikai képzésekre, agrár- és orvosegészség-tudományi képzésekre, valamint a tanár- és tanítóképzésre felvettek száma is. Ez utóbbi a második legnépszerűbb képzési terület lett.

Közben kiderült, hogy még mindig vannak olyan felvételizők, akik szerint elszámolták a pontjaikat – erről írt az eduline.hu. Az általuk meghirdetett szavazáson a válaszadók 30 százaléka nyilatkozott úgy, hogy nem stimmelnek a pontjaik. Az esetek többségében a problémát az okozta, hogy nem a legjobb érettségi eredményeket vették figyelembe a pontok számításánál, de arra is volt példa, hogy a feltöltött alkalmassági vizsga tűnt el a rendszerben. A Felvinél az egyetemre mutogattak, az egyetemen pedig az Oktatási Hivatalra.