A német szövetségi bűnügyi rendőrség (Bundeskriminalamt) több ország nyomozó hatóságainak közreműködésével április elején bezárta a legnagyobb orosz illegális online piacteret, pénzmosodaként is működött a Hydrát.
Április elején jelentette be a német szövetségi bűnügyi rendőrség, a BKA, hogy lefoglalta a Hydra Németországban működtetett szervereit. Az FBI-jal, a DEA-val (Drug Enforcement Administration —> Kábítószer-ellenes Hivatal) és az amerikai IRS Criminal Investigations (az amerikai adó-bűncselekmények kivizsgálásával foglalkozik, segítendő az adórendszerbe vetett bizalom erősítését és a törvények megtartását) és a Homeland Security Investigations (Belbiztonsági Nyomozóiroda, a Bevándorlási és Vámügyi Hivatal (ICE) egyik alosztálya, az Egyesült Államok második legnagyobb bűnügyi nyomozóügynöksége) szervezetekkel közösen a nyomozók lezárták az illegális piacteret, és 25 millió dollárnyi bitcoint foglalt le. A weboldal üzemeltetőit valószínű nem sikerült letartóztatni, legalábbis a közlemény nem említi, hogy bárkit is őrizetbe vettek.
Ezzel a sokak szerint leghosszabb ideig működő illegális piacterét számolták fel a dark webnek (az internet legsötétebb részének), ami 19 ezer eladói és 17 millió vásárlói fiókkal rendelkezett. A 2015-ben nyitott illegális piactér helyet adott a kriptovaluták által biztosított, névtelenséggel működtetett internetes illegális kereskedelemnek.
A többnyire orosz használókat kiszolgáló weboldal eleinte kábítószerek eladásával vált ismertté. Nem sokkal később már lopott bankkártya-adatokat, hamisított iratokat, bankjegyeket és kibertámadásokat is árulni kezdett.
A kibertámadások után ellopott adatbázisok is ott kötöttek ki, és onnan lehet szolgáltatásként igénybe venni a többi között zsarolóvírusos támadásokat is.
Becslések szerint a Hydra 5000 millió dollár értékű tranzakció lebonyolításában vett részt. A weboldal a már említett szolgáltatások mellett az illegális tevékenységekből származó bevételek, például kriptovaluták fehérre mosásában is segítette az ügyfeleket, igaz, ezt már tetemes, 15 százalékos jutalékért tette.
Mivel a rendőröknek nagy valószínűséggel nem sikerült letartóztatniuk a weboldal üzemeltetőit, elképzelhető, hogy a Hydra valahol máshol, és valószínű más néven újjászületik. A Flashpoint és Chainalysis jelentése legalább 11 adminisztrátort és operátort nevezett meg. Azt viszon nehéz megállapítani, hogy az Ironman, Deus, Handsome Jack, Glavred, Fatality vagy Satoshi Nakamoto becenevek mellett a valóságban ki húzódnak meg. (Forrás: a Wired cikke.)