A fesztivált a műfaj legfontosabb intézménye, a The Blues Foundation szervezte, Little G. Weevilt az Atlanta Blues Society nevezte be a megmérettetésre. A 36 esztendős gitáros a memphisi Orpheum Színházban tartott díjátadón kategóriájában vehette át az elismerést. (Little G. Weeviltől ezen a felvételen a Casey Jones című dalt hallhatjuk).
A versenyen 17 ország, valamint az Egyesült Államok 40 államának zenészei képviseltették magukat a blues egyik fővárosának számító Memphisben. A zsűri tagjai között volt mások között a blueslegenda Muddy Waters fia, a Magyarországon is járt Big Bill Morgenfield. Little G. Weevil kategóriájában nyolc döntős közül választották ki első helyezettként hazánk fiát. aki a többi között egy Saint Blues Cigar Box gitárt és nemzetközi bluesfesztiválokra kapott fellépési lehetőséget. A zsűrinek nem volt könnyű dolga, hiszen a verseny három napján több mint kétszáz produkciót mutattak be a muzsikusok. A verseny nagy érdeklődés mellett zajlott, minden egyes napján közel négyezres közönség hallgatta a fellépő versenyzőket. Már tudható, hogy a 30. International Blues Challenge-et 2014. január végén rendezik meg.
A budapesti születésű Szűcs Gábor dobosként kezdte a zenélést, 17 éves korától gitározik. A Spo-Dee-O-Dee zenekar tagjaként (Szabó Tamás szájharmonikással és más élvonalbeli zenészekkel), majd a Pure Blues nevű saját zenekarával (amelynek tagja volt a tavaly elhunyt Kepes Róbert basszusgitáros) vált ismertté. Több hazai lemez, több száz hazai és külföldi koncert után először 2004-ben próbált szerencsét az Egyesült Államok déli részén, majd 2006-ban Angliában élt és dolgozott. 2007 áprilisában az amerikai King Mojo Records-zal szerződött.
Több szerzeménye volt hallható az amerikai blues-rádiókban, dalai szerepeltek a rádiók sikerlistáin. 2009 óta folyamatosan az Egyesült Államokban, Atlantában él, két fia van. Első európai blues-zenészként szerződést kapott Memphisben, a legendás Beale Streeten. Második lemeze, a Teaser 2011 decemberében jelent meg. Ezt a korongot a következő évben a tekintélyes Mojo Magazine a Best Blues Album kategóriában a legjobb 10 közé sorolta.
Ugyancsak első európai blues-zenészként felléphetett az Arkansas Heritage (King Biscuit) Fesztiválon, Big Jack Johnsonnal és Lonnie Shieldsszel. Nagy sikerrel turnézott Alabama, Mississippi, Arkansas, Georgia és Tennessee államban, 2008-ban és 2009-ben Kanadában is. Szerepelt mások között a Grammy-díjas Shemekia Copelanddel, a Magyarországon járt Johnny Winterrel és a The Holmes Brothersszel, Anson Funderburgh-gal (aki szintén megfordult Budapesten.). Találkozott a műfaj nagyjai közül Pinetop Perkins zongoristával, John Hammond és Bob Margolin gitárosokkal
Amerikába költözése óta is rendszeresen hazalátogat: koncertezett tavaly, 2010-ben, többször fellépett a paksi Gastroblues fesztiválokon.
Little G. Weevil kezdetben elektromos hangszeren játszott, később beleszeretett az akusztikus hangszerbe is. Egyik nemrégi hazalátogatásakor elmondta, hogy a tengerentúlon nagy érdeklődés nyilvánul meg személye és művészete iránt. Elsősorban John Lee Hooker és Anson Funderburgh a példaképe. Sokat zenél szólóban, egyedül és zenekarral is igyekszik tökéleteset nyújtani.