A mai, július 11-i csokinapot állítólag 1995-ben tartották először Franciaországban, Amerikában viszont szeptember 13-án ünneplik a boldogságot (is) okozó csokoládét. Megint mások úgy tudják, hogy a jeles nap július 7-ére esik, miközben Párizsban már most hirdetik, hogy a nemzetközi kakaó- és csokoládénapot az idén október elsején tartják. – Sánta Sándor, a Magyar Édességgyártók Szövetségének elnöke szerint a csokoládét nem lehet elégszer megünnepelni, úgyhogy mindenki ünnepeljen bátran, amikor csak úgy hozza kedve.

Gombóc Artúr annak idején pontosan megfogalmazta, hogy melyik fajta csokit és milyen mennyiségben szeretjük a leginkább:
„Ha megkérdezték tőle, hogy milyen csokoládét szeret a legjobban, habozás nélkül fújta: a kerek csokoládét, a szögletes csokoládét, a hosszú csokoládét, a rövid csokoládét, a gömbölyű csokoládét, a lapos csokoládét, a tömör csokoládét, a lyukas csokoládét, a csomagolt csokoládét, a meztelen csokoládét, az egész csokoládét, a megkezdett csokoládét, az édes csokoládét, a keserű csokoládét, a csöves csokoládét, a mogyorós csokoládét, a tejcsokoládét, a likőrös csokoládét, a tavalyi csokoládét, az idei csokoládét, és minden olyan csokoládét, amit csak készítenek a világon.”
Azoknak, akik ennél is pontosabb adatokat szeretnének tudni, javasoljuk, tanulmányozza a Magyar Édességgyártók Szövetségének infografikáját!


