A brit királyi esküvő kapcsán az olyan kifejezéseket, mint a „Kate Middleton esküvői ruhája” is rengetegen keresték. „A nagy érdeklődést keltő események mindig alkalmat adnak az internetbűnözők számára arra, hogy 
megmérgezzék a keresők találatait. Először honlapokat készítenek, melyeket teljesen szokványos 
keresőmarketing-technikákkal optimalizálnak az adott kulcsszavakra. Majd amikor a keresések száma hirtelen 
megugrik, az oldalakat vírusokkal fertőzik meg” – mondja Kiss Zoltán Gergő, az ESET magyarországi képviseletének 
tanácsadója. 

Az ESET víruslaboratóriumának szakértői azt tapasztalták, hogy április második felében a 
Win32/Adware.XPAntiSpyware.AB elnevezésű kártevő előfordulásának száma négyszeresére nőtt az Egyesült 
Királyságban, így az már az összes fertőzés 0,8% százalékáért volt felelős. A trójai program egyébként az emberi 
hiszékenységet is kihasználja a terjedéséhez, mivel álantivírusnak adja ki magát. Amikor az internetező rákeres a királyi esküvővel kapcsolatos kulcsszóra, majd a találati listából éppen egy fertőzött linket kattint le, olyan 
weboldalra jut, ami arról tájékoztatja, hogy megfertőződött a számítógépe, és felajánlja, hogy a gép megtisztítása céljából töltsön le egy programot, ami valójában maga a kártevő. 

Az ESET szakértője ezért arra figyelmeztet, hogy a nagy médiavisszhangot keltő eseményekkel kapcsolatos internetes kereséseink kapcsán az alábbi szabályokat tartsuk meg:

– Óvakodjunk az olyan linkektől, melyek „sokkoló” híreket, videókat vagy képeket ígérnek. 

– A megbízható, jó hírű portálokon keressünk információkat, és óvakodjunk az olyan „hírportáloktól”, melyekről még nem is hallottunk. 

– Ne küldjünk pénzt vagy adományt olyan segélyszervezetnek, amelyről még nem is hallottunk (például a fukusimai katasztrófa kapcsán). 

– Ha egy weboldalon olyan üzenettel találkozunk, amely szerint a számítógépünk vírussal fertőződött meg, ezt 
semmiképpen ne vegyük készpénznek, mivel a legvalószínűbb, hogy egy álantivírus próbál meg feltelepülni a 
gépünkre. A számítógépünket olyankor ismert forrásból beszerzett, jó nevű antivírus-programmal tudjuk ellenőrizni.