A résztvevőket dr. Kozma László, a Kar dékánja köszönti, majd dr. Kozsik Tamás egyetemi docens mutatja be az
Elosztott és sokmagos rendszerek szoftvertechnológiai kérdései című kutatóegyetemi alprojektet, amely kilenc
kutatócsoport munkáját foglalja magába. A magas színvonalú tudományos-kutatási munkát a csoportok vezetői ismertetik, az elért eredményeket az érdeklődők poszterkiállításon is megtekinthetik.
A programban szerepel Sinisa Krajnovicnak, az Ericsson Magyarország K+F Központja igazgatójának az előadása. A
délután kiemelt prezentációját Georg Gartner, a bécsi Műszaki Egyetem Térképészeti és Geoinformatikai Központ vezetője, az International Cartographic Association elnökhelyettese tartja.
Hagyományosan a Neumann-napon rendezik meg az alapképzésben részt vevő hallgatók programozási versenyének
záró fordulóját, illetve az eredményhirdetést is. A rendezvényen kerül sor a kari tudományos díj, a kari emlékérem
és a Tudományos Diákköri Konferencia díjainak átadására, illetve a program része még a kar kiváló oktatójának
és hallgatójának díjazása is.
A Neumann-nap május 12-én 9,30-kor kezőpdik és 16,30-ig tart a XI. kerületi Pázmány Péter sétány 1/c. alatt, a Mogyoródi teremben.

