A novemberi hajrá alaposan próbára teszi teljesítő- és tűrőképességünket: az év végi sok teendő miatti munkatempó, a hajtás, a vele járó stressz mellé egyre zordabb természeti körülmények társulnak. A növekvő terhelés nagy kihívás elé állítja még a felkészült és egészséges szervezetet is. Az átlagosnál kevesebb alvás, több munka, idegeskedés, töprengés ellensúlyozására hiányzik napsütés, fogy a vitamindús táplálékok kínálata is.
Több sem kell a korunkban egyre több, a körülményekhez, gyógyszerekhez alkalmazkodó, mutálódó vírusok sokaságának. Akkor lendülnek támadásba, amikor a legkevésbé számítunk rájuk, és persze a legkevesebb időnk jut betegeskedésre. Ha nem készítjük fel szervezetünket, akár egyik betegségből a másikba esve nyűgösködhetjük át az év végi időszakot.
Találjunk rá saját túlélő stratégiánkra novemberben, hogy az év vége, akárcsak az év többi része, jókedvben, örömökben, és az elvégzett munka elégedettségével tölthessen el bennünket még az ünnepek előtt!
Ne feledjük: új és újabb, szerfölött ellenálló kórokozók, nehezen felismerhető szövődmények, lábon kihordott influenzás, lázas betegségek gyakorta vezetnek súlyos betegségekhez, mint arcüreggyulladás, tüdőgyulladás, izomgyulladások, tartós ízületi fájdalmak, vérszegénység, krónikus fejfájás, fogínygyulladás, emésztési rendellenességek, medencegyulladás, nőgyógyászati panaszok.
Különösen veszélyesek az efféle szövődmények az idősek, a gyermekek és az általában túlterhelt, vezető beosztásúak számára. Sokszor már azt sem tudjuk, miként, mivel kezdődött a baj. De ha már elért bennünket, ne habozzunk tenni az egészségünkért, hisz’ az csak egy van, miként életünk is. A legfontosabb a bajmegelőzés, a szövődmények kialakulásának megakadályozása.
Ne vegyük félvállról még az aprónak tetsző betegségeket sem ebben a barátságtalan időszakban. Már az első tünetek jelentkezésekor kérjük ki háziorvosunk tanácsát, és ha kezünkben akarjuk tartani egészségünk térképét, akkor irány egy alapos és átfogó laboratóriumi vizsgálat! Ott fény derül mindenre; a kész leletek mindent elmondanak szervezetünk pillanatnyi állapotáról.
A labordiagnosztika a különféle testnedveink összetételét, illetve a bennük található kémiai és biológiai anyagok mennyiségét vizsgálja. A speciális technológiával és műszerekkel megvizsgált vér- vagy vizeletminta segít az orvosoknak a pontos és mielőbbi diagnózis felállításában.