Radák Eszter képének címe: Bezzeg.„Élvezetes, már-már kívánatos képek ezek, koloritjuk gyógyír a szemnek, tárgyuk balzsam a léleknek. Velük az otthon melege, a biztonság jóleső nyugalma költözik be a szobába. Nincs bennük semmi felkavaró, megrázó, nem akarnak meghökkenteni, sem ráébreszteni saját állatias esendőségedre, véges létedre. (…) Művei szándékoltan néző-barát képek. Komolyan és átgondoltan azok. Ha úgy jobban tetszik, vérbeli programképek, az új festészet nyilvánosságot követelő proklamációjának eszközei, megannyi kiáltvány egy frissebb és korszerűbb festészet életre hívásáért. Telítve az avantgárd minden elhivatottságával és reformer hitével. Mélyen demokratikus művek ezek, áthatva azzal a meggyőződéssel, hogy a kortárs festészet élvezete nem kiváltság, s a jó képnek nem cáfolata, hanem ismérve a közérthetőség. Alkotóként dacosan szembeszegül minden ködös esztétizálással és trendi filozofálással, kicsit kacéran, kicsit gúnyosan felvállalva esendőségét és halandóságát. Megnyugtató ez a közelség, amely a beavatottság és bennfentesség jóleső biztonságával burkolja be a nézőt.” (Révész Emese)

Radák Eszter életrajza itt olvasható, tessék kattintani!

A kiállítás megtekinthető: június 14-ig, vasárnap és május 20. kivételével 10–18 óra között. Radák Esztert a Virág Judit Galéria képviseli.