Budapest régi-új gyöngyszeme, a Hotel Nemzeti Budapest márciusban változatos kínálattal színesíti a főváros tavaszát, a kicsiket Etikettországba, a nagyokat vasárnapi asztalhoz hívja.
Néhány héttel ezelőtt nyitotta meg kapuit az első, magyarországi MGallery Hotel. Az Accor, mint a világ legnagyobb szállodaüzemeltetője az MGallery szállodákat kizárólag különleges és egyedi épületekben nyitja, a felsőkategóriás hotelek vagy építészeti szempontból emelkednek ki, vagy nagyon különleges történelmi háttérrel rendelkeznek, esetleg különlegesek a természeti környezet szempontjából.
A budapesti első MGallery szálloda épületében először 117 évvel ezelőtt, azaz 1896-ban fogadtak vendégeket. Ez volt a kor legmodernebb és legelegánsabb szállodája. Ott működött a városban az első lift, minden szobában villamos árammal világítottak, folyó hideg-meleg víz és fürdőszoba szolgálta a vendégeket.
Az 1837-ben alapított, a Blaha Lujza téren 1908–1964 között működött Nemzeti Színház szomszédságában a hotel rövid idő alatt nemcsak a Budapestre látogató külföldiek, de a város művészetek iránt, kultúra iránt érdeklődő közönségének is kedvelt találkozóhelyévé vált. A Hotel Nemzeti most ismét a kulturális élet aktív szereplőjévé lép elő: kiállításokkal, kulturális eseményekkel készül.
A Hotel Nemzeti Budapest szállodában megcsodálható az eredeti lépcsőház, az ólomüveggel díszített éttermi mennyezetet, és a velencei tükröket. A 19. századi hangulatot azonban ma már jól kiegészítik a modern belsőépítészeti elemek, a kortárs festmények és a formatervezett tárgyak. A ház gazdái és munkatársai arra törekszenek, hogy megőrizzék az értéket, és újra a társasági élet egyik középpontjává tegyék a patinás hotelt.
Vasárnaponként mostantól egyedi hangulat és remek ízek várják az ebédvendégeket. Valószínűleg kevesen tudják, hogy a Hotel Nemzeti egykori cukrászának köszönhető a mesésen csokoládés rigójancsi sütemény. A hotel prímása, Rigó Jancsi cigányprímás kérte a cukrászt olyan desszert megalkotására, amellyel elbűvölheti szerelmét. A rigójancsi újragondolt, mai változata mellett természetesen egyéb egyedi, magyar ínyencségeket is fölszolgálnak a „vasárnapi asztal” kínálatában.
Márciustól minden hónap első szombatján a gyermekes családok figyelmére számít a szálloda. Illemleckék patinás környezetben, az anyakanyar.hu családi weboldallal együttműködve, amelyeken Eöttevényi Zsófia, diplomatafeleség, kisgyerekes anyuka, azaz Sophie játékos formában, stílusos helyszínen tartja meg tematikus illemóráját, hogy könnyed formában, örömteli módon, szinte észrevétlenül válhassanak az apróságok jól nevelt felnőttekké. Az első ilyen alkalommal március 9-én tavaszváró és húsvéti hangulatban kalandozhatnak a gyermekek Etikettországban, ünnepre készülődés, bemutatkozás, dekorálás mellett egy finom uzsonna is emlékezetessé varázsolja a délutánt.