A vizelettartási probléma ma Magyarországon körülbelül fél millió embert érint, azonban közülük csak minden ötödik fordul orvoshoz. A 2009 óta minden évben megrendezett kontinencia nemzetközi hetének célja, hogy a vizelettartási problémát övező gondokat ne kezelje tabuként, a társadalom figyelmét pedig ráirányítsa a megoldási lehetőségekre. A hét sajtóeseményén jelentették be: októberben a Nemzetközi Kontinencia Társaság továbbképző konferenciát tart a Magyar Kontinencia Társaság rendezésében annak kongresszusával együtt.
A vizelettartási zavarban szenvedők töredéke fordul csak orvoshoz, legtöbben szégyellik problémájukat, kellemetlennek érzik, és nem mernek beszélni róla. Sokan a tünetek alapján fel sem ismerik a betegséget, és arról sem tudnak, hogy létezik megfelelő megoldás a panaszaikra.
Ezt a problémakört a Magyar Kontinencia Társaság kongresszusain, tanfolyamain, rehabilitációs rendezvényein, szak- és népszerű cikkekben megalakulása óta állandóan hangsúlyozta.
Az inkontinencia a teljes népesség mintegy húszadát érintő, egyre súlyosabbá váló probléma. Nem csupán az idősek, és nem pusztán a nők problémája: a kismamákat a és férfiakat is érinti e baj.
A gyógyászati segédeszközök támogatási kasszájában a legnagyobb összegű költés (évente nyolcmilliárd forint, miután 160 ezer támogatott betegről van szó!) az inkontinens betegek javát szolgálja; az ő tüneti kezelésük közben ugyanis nélkülözhetetlenek nedvszívó segédeszközök.
Csak a szociális funkciókat teljesen visszaállító ellátás ad valós esélyt a beteg és környezetük, családtagjaik számára, hogy ismét teljes értékű tagjai lehessenek a társadalomnak.
Az inkontinencia betegség gyógyítására vonatkozó hazai ajánlás az alapeseteket egyértelműen az alapellátás, a speciális eseteket a szakellátás felelősségkörébe utalja. Ennek megfelelően a gyakorlatban is be kell vezetni a kétlépcsős felírhatóságot; azaz enyhébb esetekben a beteg háziorvosának meg kell adni a jogot arra, hogy közvetlenül rendelhessen (felírhasson) inkontinencia gyógyászati segédeszközt.
Nemzetközi tapasztalatok szerint az inkontinens betegek kétharmadát az alapellátásban kell és lehet kezelni, amivel a személyre szabott ellátás is hatékonyabban támogatható, hiszen a háziorvos jobban ismeri a saját betege képességeit, igényeit.
A Nemzetközi Kontinencia Társaság október 11-én a Magyar Kontinencia Társaság IV. kongresszusán továbbképző konferenciát rendez Sopronban, amire neves külföldi szakembereket küld. A kongresszus egyik célja a megelőzés, az inkontinencia gyógyszeres és gyógytornászi kezelése, a szakmák közti együttműködés módszereinek megtárgyalása, direktívák megfogalmazása.