Magunkra szavazunk, az itthon maradottakra. Az elfogadásra, és nem a változásra. Vasárnap az amerikai Király Lindát küldtük haza, szombaton a svéd óvónőt, Steiffert Hannát, egy hete pedig a holland Szűcs Rendyt. Nekünk nem mindegy, hogy ki a tehetség, hogy ki a magyar. Mi még magunk közül is válogatunk, és ha kell, magunkat is utáljuk.

Sztárban sztár vagy Star Academy: a mi tévénkben, a mieink énekeljenek, a mi hangunkon! A pénzért, a sikerért mi vetélkedjünk! A külföldiek, a mások, ne vegyék el tőlünk a sikert, a győzelem, de még a gyűlölködés érzését sem! Most üzentünk, aztán nézzük a tévét, készülünk október másodikára. Szavazni fogunk. A közönség maga a nép.

A távirányító működik.