A születésnapi koncert előtt Török Ádám a nevéhez fűződő még egy eseményre várja az érdeklődőket. Fiatal művészek készítettek tánc-koreográfiát a Mini 18 dalára, amelyhez a legendás zenekar élőben szolgáltat muzsikát. A tánctrilógiát a Gödöllői Művészetek Házában mutatják be december 28-án este hét órától.
A „Kell a barátság” című tánctrilógia a magyar underground, a progresszív rock és blues kiemelkedő csapata, Török Ádám és a Mini, valamint a Gödöllő Táncszínház közös produkciója. A táncosok között szerepelnek a Magyar Táncművészeti Főiskola Táncpedagógus-képző Intézetének hallgatói is. A tánctrilógia alkotói-rendezői Kézér Gabriella, és Vajda Gyöngyvér, a Magyar Táncművészeti Főiskola Táncpedagógus-képző Intézetének tanárai.
A mű engedi szabadon szárnyalni a nézők fantáziáját, az élőzenét és a látvány szabad értelmezését. Az első rész (Regék-Hősök-Mesék) Török Ádám legrégebbi dalai közül válogat, a második rész (Utazás) a zenekar új hangvételű zenei anyagaihoz, a harmadik rész (A nap) a blues világába viszi a nézőket.
Ami a jubileumi koncertet illeti, január 12-én és 13-án este hat órakor kezdődik, s Török Ádám háromórás bulit ígér. Egykori és újkori zenésztársai körében ünnepel: húszéves kora óta megszakítás nélkül szolgálja azt a zenét, azt a műfajt, amelyet szeret, és amelyet a mai napig profi szinten művel.

Az életmű-áttekintés rendszeresen visszatérő szokása Török Ádámnak, általában ötévente szervez ilyen koncerteket. A 65/45 jubileum alkalmából egyébként kiállítást is rendeznek a Bemrockparton. A négy generációt átfogó legújabb alakulat, a Mini Corporation kezdi az estét. Galyas László és Marcell, Szűcs Gergely, Pomázi Orsolya (a Mini-történelem eddigi első hölgytagja), Németh Károly és Horváth Mihály, az új idők régebbi, valamint kevésbé régi dalait interpretálja az ünnepelt zenekarvezető, énekes és fuvolás vezényletével.
Ádám második esztendeje hívta (újra) életre az ős-Minit, amely 1971–73 között Papp Gyula, Nagy István és „Nemecsek” Németh Tamás összetételben aratott sikereket. A korszak dalait az a négy eredeti művész idézi fel, aki megalkotta, és annakidején koncertről koncertre játszotta őket. Az 1968–2008 közötti negyven évet jeleníti meg a Török Ádám, Németh Károly, Závodi János, Németh Alajos és Köves Miklós (Pinyó) alkotta csapat, amely bő daltermésből válogathat. A barátság, a zene szeretete jegyében óriási jam-session zárja majd a virtuális időutazást tizennégy kiváló muzsikus közreműködésével. A Mininek az említetteken kívül természetesen jóval több muzsikusa volt az évtizedek során.
A terem befogadóképességét tekintve, koncertenként 150–150 belépőt árusíthatanak a Budavári Művelődési Ház irodájában, vagyis a Bemrockparton. A szervezők kérik, hogy mindenki lehetőleg elővételben gondoskodjék a jegyéről.
A három felvonásos, háromórás buli után az ünnepelt közös koccintásra, születésnapi tortára, dedikálásra és közös fotózásra várja közönségét, akiért negyvenöt esztendeje, több mint nyolcezer koncert után is szól a csodálatos ezüstfuvola, a Gőzhajó, a Vissza a városba és a többi fantasztikus dal varázslatos futamaival.

