A fesztivál programját a tízszeres Grammy-díjas amerikai, jazzgitáros, George Benson nyitja, de út további jazzkoncertek követik. Többek között az izlandi Mezzoforte és a brit Matt Bianco is fellép. De lesz egy nulladik napi program is Geszti Péter Gringo Sztár nevű új zenekarával, amelyről azt mondta: „kozmopuritán” zenét játszanak.
A világsztárok meghívását az idén is az E.ON támogatta 24 millió forinttal. Ezt Konrad Kreuzer jelentette be, aki a cég magyarországi vezetőjeként bő másfél évtizede támogatja a klasszikus zenét, festészetet és sportot. A VeszprémFest főszponzora 2009-ben lett az energetikai cég.
A klasszikus zene ez alkalommal is jelen lesz: Donizetti Don Pasquale című vígoperáját Ruggero Raimondi és Miklósa Erika főszereplésével mutatják be az érseki palota előtti téren (ha nem esik az eső, ha esik, zárt térbe viszik az előadást).
Dívák a kolostorban címmel Udvaros Dorotty, Szulák Andrea, Zséda, Miklósa Erika és Palya Beaad egy-egy önálló estet.