Van abban valami rendkívüli teljesítmény, ha két ember öt perc alatt tud olyan kapcsolatot teremteni, hogy megfogalmazza a leglényegesebb kérdéseket, némelyikre választ is találjon, és kiderüljön, ki az, akivel továbbra is jó lenne együttműködni.
Ez az ötperces villámrandevú már tavaly is bevált, amikor a Nemzetközi Coach Szövetség (ICF) magyar tagozata a MagNet Bankkal közösen rendezett rapid randit.
Az idei találkozón 18 szervezet – közte a többi között az Egy Csepp Figyelem Alapítvány, az Együtt a Daganatos Betegekért Alapítvány, az SOS Gyermekfalu Alapítvány, a Társaság a Szabadságjogokért, a Csodalámpa Alapítvány – vett részt, s kapott ingyenes támogatási lehetőséget.
Igen nagy az igény alapítványok és más nonprofit szervezetek részéről az üzleti életben is alkalmazott vezetői coachingra.
Az ICF tavalyi elégedettségmérésének adatai alapján a civil szervezetek 96 százaléka kiválónak minősítette az ICF önkéntes coach-segítségét, és kivétel nélkül úgy nyilatkoztak, hogy újra szívesen részt vennének coaching-folyamatban. A közös munka eredményeként minden második civil szervezeti vezető fontos készségeinek konkrét fejlődéséről számolt be.
„Nagy élmény volt részt venni a coaching-folyamatban. Elsősorban önismeretben adott rengeteget, amit a munkámban is tudok kamatoztatni. A fontossági sorrend meghatározásában, a feladatok rendszerezésében, munkaszervezésben és az idővel való gazdálkodásban – úgy érzem –, sokat fejlődtem. Éppen ezért vettem részt az idei rapid randin is, és a tavaly kiválasztott coach-csal folytatjuk a megkezdett munkát. Az újabb alkalmak sokat segítenek majd, hogy ledöntsem azokat a korlátokat, amelyek a coach segítségével tudatosultak bennem” – osztotta meg tapasztalatait Gémes Renáta, az Egy Csepp Figyelem Alapítvány, a cukorbetegség terjedése ellen küzdő, nonprofit szervezet projektvezetője.
„Először vettem részt az ICF coaching rapid randiján, ami számomra teljesen egyedi, újszerű, fantasztikus esemény volt. Elsősorban azért döntöttünk úgy, hogy coach segítségét kérjük, mert 15 éve működtetjük az alapítványt, rengeteg helyen lenne szükség a segítségünkre, és sokszor gondot jelent a priorizálás. Nagyon sok a dilemmánk azzal kapcsolatban is, hogy jó irányba haladunk-e. Ehhez szeretnénk coachot igénybe venni” – számolt be motivációjáról dr. Bakó Katalin, az Együtt a Daganatos Betegekért Alapítvány képviselője.
Az ICF magyar tagozata jószolgálati programja keretében csatlakozott a MagNet Bank idei kezdeményezéséhez, a CivilMag-hoz is. A CivilMag webes piactér, amely civil szervezetek számára teszi lehetővé, hogy ingyen igénybe vegyék a felajánlott üzleti szolgáltatásokat, köztük az értékes vezetői coachingot is. Az ICF tagjai a coaching rapid randi mellett, a CivilMag-on megtett önkéntes felajánlásaikkal is a hazai nonprofitokat szeretnék támogatni.
„A vezetői coaching nem csupán a versenyszférában működő vállalatok, hanem civilszervezetek számára is kiváló eszköz a hatékonyság és sikeresség növelésére. A rászorulóknak, a társadalmi ügyeket képviselő nonprofitoknak pedig különösen nagy szüksége van a tudatos, üzleti szemléletű működésre, érdekérvényesítő képességük javítására. Az ICF coaching rapid randi kapcsán mind a résztvevő nonprofitok, mind a coachok tapasztalata nagyon kedvező, ezért az idén lelkesen folytatjuk a tavaly útjára indított kezdeményezést” – mondta van der Meer Gabriella, az ICF magyar tagozatának jószolgálati igazgatója.