A Nemzetgazdasági Minisztérium és a Magyar Turizmus Zrt. közös fődíját város kategóriában Balatonfürednek, falu kategóriában Paloznaknak ítélték oda, ami egyben feljogosítja a két települést Magyarország képviseletére az európai virágos városok és falvak (Entente Florale Europe) a 2011. évi versenyében.

Magyarország miniszterelnöke hagyományosan két települést jutalmaz különdíjjal, ezt most Hajdúszoboszló és Lövő kapta. Az Országgyűlés Fenntartható Fejlődés Bizottsága Tiszadobot és Kunszigetet jutalmazta, az Önkormányzati és Területfejlesztési Bizottság pedig Kisbajom község önkormányzatának munkáját ismerte el. A Belügyminisztérium 
Százhalombattának, Herceghalomnak, Cigándnak, Nyergesújfalunak, Szekszárdnak és Kondorosnak nyújtott át díjat, a személyi elismerést Nagy Zsolt, Sopron város főkertésze kapta, akinek döntő szerepe volt abban, hogy a
megyei jogú város a 2010. évi európai versenyben ezüstérmet szerzett. A Vidékfejlesztési Minisztérium 
környezetvédelmi díját Tokaj és Ludányhalászi, a hagyományos magyar növény és virágkultúra megőrzéséért 
Makó és Kisharsány kapott díjat. A Nemzeti Erőforrás Minisztérium kulturális díját Nádasdladány kapta, a 
környezettudatos oktatás megvalósulásáért két óvoda és három általános iskola munkáját emelték ki. A Magyar 
Turizmus Zrt. díjait Horváth Gergely vezérigazgató adta át Debrecen és Szarvas képviselőjének. Budapest főváros 
díját a XIII. kerület nyerte el.

Először adtá át a ”Magyarország legszebb főtere, főutcája” díjat, melyet A Virágos Magyarországért Szervező 
Bizottsága és a Magyar Turizmus Zrt. közösen alapított. A 2010. évi nyertes Kaposvár. Budapest Főváros 
Önkormányzata a „Budapest legszebb főtere” díjat a XX. kerületnek, Pesterzsébetnek ítélte oda.
A Virágos Magyarországért Szervező Bizottságának legmagasabb díját, az Arany Rózsa-díjat Budaörs, Gyula, 
Hidvégardó, Fehértó, Csesztve, Balatonföldvár és Bábolna kapta. Ezt a díjat régiónként csak az az egy település 
kaphatja meg, amely évek óta kiemelkedő eredményt mutat fel a környezetszépítésben. 

A 2010. évi versenybe 351 település jelentkezett, legtöbben Baranya megyéből (51), második helyre Borsod megye 
(37), harmadik helyre Veszprém megye került (32), Budapestről pedig hét kerület nevezett be. A balatonfüredi 
díjkiosztó ünnepségen összesen több mint száz települést jutalmaztak a kiírók vagy szponzorok felajánlásaiból.
A Virágos Magyarországért versenyt 1994-ben hirdették meg először. Az első évben 69 település jelentkezett, azóta 
a verseny mozgalommá vált. Nincs Magyarországon még egy olyan megmérettetés, amely évente kétmillió 
embert képes mozgósítani a kulturált, virágokkal díszített, élhetőbb környezet megteremtéséért, a természeti és 
épített örökség megóvásáért, az új generációk környezettudatos neveléséért.

A magyar verseny kapcsolódik az Európai Virágos Városok és Falvak Versenyéhez (Entente Florale Europe), amely több mint három évtizedes múltra tekint vissza. Az Entente Florale Europe több mint verseny: kampány az európai közös környezeti és kulturális értékek megóvásáért, az élhetőbb környezet megteremtéséért az európai összetartozás szelleme jegyében. Az európai verseny 12 ország mintegy 25 ezer települését és több mint 50 millió lakosát tudhatja maga mögött, egyedülálló módon Európában. A 2010-ben kiemelkedő magyar siker született: Sopron a város kategóriában ezüstérmet, Lipót a falu kategóriában aranyérmet szerzett. Jövőre Balatonfüred és Paloznak indul Magyarország képviseletében az Entente Florale Europe elnevezésű európai környezetszépítő versenyben.