
A készülék jó ízléssel, igényesen kialakított fekete dobozban érkezett. Tartalma: a szokásos használati útmutató, hálózati töltő, mikro USB-kábel, sztereó fülhallgató. És még valami, amivel eddig egyetlen tesztkészüléknél sem találkoztunk: egy tű. A szúrószerszám arra hivatott, hogy a telefon oldalába süllyesztett, gyakorlatilag láthatatlan tartót kinyissuk, és elhelyezzük benne a SIM- és a mikro SD-kártyát. Az Infovilág a férfiasnak tekinthető, fekete kivitelű Ascend Mate 7-et kapta meg kipróbálásra. Létezik a készülék divatos fehér és arany színben is.
Az „okoskán” az Android 4.4.2-s verziója fut, ami persze nem a legfrissebb változat, de borítékolható: hamarosan fölajánlja a gyártó a frissítést, az Android 5.0-t, becenevén a Lollipopot. A készülék méretei: 157×81×7,9 (nem nyolc!) mm, és terjedelmét meghazudtolóan, mindössze 185 gramm. Szép teljesítmény egy ekkora telefont esetén. A 6 hüvelykes, IPS kapacitív, 16 millió színű Full HD felbontású (1080×1920) LCD-kijelző – gyönyörködtünk is benne! – alkalmas egyaránt filmnézésre, szövegszerkesztésre. Aki a játékokat részesíti előnyben, az sem csalódik, bírja a strapát. A 4100 mAó-s lítium-ion akkumulátor készenléti ideje meglepően hosszú, több mint 4 napig bírta, normál használat esetén kis híján két álló nap, és ez szép teljesítmény.
A SoC-ben (system on chip) egy 8 magos ARMv7 processzor ketyeg, valójában két CPU. A kisebb terhelést bíró és kevesebb energiát faló 1,3 GHz-s Cortex-A7, a nagy teljesítmény leadására „szakosodott” az 1,8 GHz-s Cortex-A15-s processzor. A mérnöki leleménynek hála, az utóbbi csupán fényképezésnél, HD-filmek nézésénél és hasonló, nagyobb teljesítményt kívánó folyamatoknál kapcsol be. Emellett a Huawei egy extrém alacsony fogyasztású (0,009 W) i3-as társprocesszort is integrált az alaplapba, amely csak akkor dolgozik, ha az iránytűt, a giroszkópot vagy a lépésszámlálót használjuk.

A játékok szerelmeseinek egy Mali-T628 grafikus gyorsítóval kedveskedtek a kínai tervezők s gyártók – hadd élvezzék a tökéletes élményt. Belső tárhelyként 16/32 GB-t kap az Ascend Mate 7 használója/gazdája, amely bárminemű adat tárolására tökéletesen alkalmas, bár a kivétel erősíti a szabályt, éppen ezért, maximálisan egy 128 GB-s mikro SD memóriakártyával bővíthető a készülék. Nem kell félnünk a lefagyástól: fizikai memóriában is bővelkedik a telefon. A kisebb kivitelben 2 GB, a nagyobb verzióban 3 GB RAM található.
A Mate 7 fényképezésre is tökéletesen alkalmas: két kamerája van. A 13 megapixeles hátlapit sok beállítási lehetőséggel felvértezték; az önarckép (selfie) -rajongóknak az 5 megapixeles előlapi kínálkozik. A képernyő tükörként is használható a kamera és az előre telepített alkalmazás által; végszükségben borotválkozáskor is jó szolgálatot tesz… Videóinkat akár Full HD minőségben rögzíthetjük, hogy az egyéb nagyobb felbontású eszközeinken tökéletes minőségben nézhessük vissza. A kényelmes fotózás céljából a hang alapú fényképezés is szerepet kapott az eszközben. A „csíz” szó kimondására azonnal autofókuszál és szükség esetén vakuzik is. Hát nem okos?!
A nagyobb biztonság végett a kamera alatt ujjlenyomat-olvasó kínálja magát azoknak, akik tökéletes biztonságban szeretnék tudni adataikat, fényképeiket, valamint jelszavaikat. A lenyomat beolvasása fél percig tart.
Összegezve: igazi csúcstelefont kapunk kézbe a pénzünkért, mely minden szituációban tökéletesen megállja a helyét. Számomra meghatározó élmény volt a használata, nehéz szívvel küldtem vissza a gyártónak. Ajánlom mindazoknak, akik szeretik az újat, az átlagosnál jóval magasabb minőségű technikát és technológiát – nem csupán a néhány napos próba idejére.
A készülék fogyasztói ára 119 ezertől egészen 158 390 forintig változik akkor, ha egyik szolgáltatóhoz sem szeretnénk elkötelezni magunkat.

