Az Ericsson megkötötte 100. 5G szerződését


Az Ericsson ma aláírta a századik távközlési szolgáltatóval kötött kereskedelmi 5G szerződését. A 100 szerződés között 56 már üzemelő 5G-hálózat.

Hasonló megállapodást az Ericsson Magyarországon is megkötött már: a Magyar Telekom kereskedelmi 5G-hálózata az Ericsson harmincadik élő hálózatindítása volt a világon.

A társaság a századik kereskedelmi 5G szerződést a szlovén Telekom Slovenije távközlési szolgáltatóval írta alá.

Az 5G-kutatásban, fejlesztésben az Ericsson a kezdetektől szoros, stratégiai együttműködést folytat a vezető távközlési szolgáltatókkal. Az első 5G-partnerségi megállapodását 2014-ben jelentette be.

A kezdeti technológiai együttműködéseket és partnerségi szándéknyilatkozatokat az 5G New Radio (NR) technológia tesztelése követte. Ezután került sor a kereskedelmi megállapodásokra és a hálózat-fejlesztések bejelentésére, majd 2018-ban bejelentették az első kereskedelmi 5G-hálózatok elindítását is.

Az Ericsson szerződései, az Ericsson Radio System és az Ericsson Core hálózati termékeire és szolgáltatásaira támaszkodva, a rádió-hozzáférési hálózatok (RAN) és maghálózatok telepítésére szólnak.

Az 5G-telepítések során az Ericsson NSA (non-standalone), SA (standalone) és spektrum-megosztási (Ericsson Spectrum Sharing) technológiát, valamint az Ericsson dual-mode 5G Core-ra támaszkodó, felhő-natív megoldásokat egyaránt kínál.

Az Ericsson magas, közép és alacsony frekvenciasávon is telepített már 5G-hálózatokat városi, elővárosi és vidéki környezetben, a mobilszélessáv és a helyhez kötött vezeték nélküli hozzáférés (FWA) támogatására.

A fejlett 5G-piacokon a szolgáltatók egyebek mellett már 5G-alapú kiterjesztett valóság (AR) és virtuális valóság (VR) szolgáltatásokat kínálnak az oktatásban, a szórakozásban és játékokban.

Az Ericsson számos szolgáltatóval, egyetemmel, technológiai intézettel és iparági partnerrel együttműködésben fejlesztette és térképezte fel az 5G üzleti és lakossági felhasználási lehetőségeit, így a többi közt a gyártóüzemek automatizálására, az intelligens irodákra, a távsebészeti beavatkozásokra, és más vállalkozási és Ipar 4.0 alkalmazásokra vonatkozó lehetőségeket.