A napokban ismeretlen tettesek a Gondosóra és a Yettel Magyarország nevével visszaélve megtévesztő e-mail-üzeneteket küldtek szét, amikben elmaradt befizetésekre hivatkozva próbálták rávenni a címzetteket nem létező tartozásaik befizetésére. (A Yettel-logo forrása: 24.hu.)

A csaló e-mailek célja, hogy nyomást gyakoroljanak a címzettekre és rávegyék őket számlatartozásuk befizetésére. Az elkövetők ezzel a módszerrel a gyanútlan címzettek bankkártyaadatait próbálják meg kicsalni, hogy aztán nagy összegű megterhelést tegyenek a számláikra. Felhívjuk mindenki figyelmét, hogy ne kattintson az ismeretlen e-mailekben található hivatkozásokra, ne adjon meg személyes vagy pénzügyi adatokat, és törölje az ilyen üzeneteket! Ha pedig bárki észlelte, hogy áldozatául esett a csalásnak, haladéktalanul lépjen kapcsolatba a bankjával.

A csaló e-mailek kapcsán nem történt adatvédelmi incidens, a csalók nem az érintett társaságok adatbázisait használják. A Gondosóra szolgáltatója megtette a szükséges jogi lépéseket.

A Gondosóra szolgáltatást minden 65 év feletti állampolgár ingyenesen használhatja, a szolgáltató ezért nem küld számlák befizetésre felszólító leveleket.