A konferencián Izrael és Európa üzleti életének első számú vezetői tartanak előadást. Különösen hangsúlyos téma az izraeli innováció. A vendégek kapcsolatot építhetnek befektetőkkel, mentorokkal és rutinos üzletemberekkel, miközben saját kezdeményezéseiket is bemutathatják potenciális befektetőknek és cégtársaknak.
A FLY 2015 konferencia „gyújtópontként” szolgál a pénzügyi naptárban technológiai és más vezetőknek, üzletembereknek, befektetőknek és iparági szakértőknek avégett, hogy erősítsék szakmai és üzleti kapcsolataikat, valamint kapcsolatot építsenek Izraellel, a „startra kész nemzettel” és európai társaikkal.
Az eszmecserén részt vevő előadók és mentorok a budapesti start-up szféra első számú mozgatói: Záboji Péter, az Európai Vállalkozásfejlesztési Alapítvány elnöke, Korányi László, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal elnök-helyettese. Az izraeli oldalt Izrael Állam nagykövete, Ilan Mor és számos kockázatitőke-befektető (venture capital) cég képviseli, mint például az OurCrowd, JanVest, Plus Ventures, JVP, Wadi Ventures. A konferencia előadásai a start-up világról szólnak.
A FLY céljai:
# Izraeli és európai vállalkozók és start-upok üzleti kapcsolatokat keresnek nagy tudású szakemberekkel és globális befektetőkkel.
# Tapasztalt szakértők tudásmegosztási és kapcsolatépítési lehetőségeket keresnek.
# Befektetők új befektetési csatornákat keresnek.
# Társas vállalkozók olyan további platformokat keresnek, amelyek a pozitív társadalmi változásokat támogatják.

