A brit The Guardian értesülése szerint március 20-án az Európai Néppárt napirendre veheti a Fidesz kizárását azon az ülésen, amelyen a májusi uniós választásokra készülve meghatározzák a pártcsalád manifesztumát. Az újságot névtelen pártforrások tájékoztatták erről; a jobbközép tömörülés nem tűri a magyar állami plakátkampánnyal a Junckert és Sorost ért támadást, és a háztartásoknak kiküldött levélben írtakkal sem tud azonosulni. Ez különösen kényes kérdés akkor, amikor ez a pártcsalád kilenc uniós vezetőt ad.
A skandináv és balti képviselők csatlakoztak aaz ugyancsak kritikus holland és luxemburgi körökhöz. A finn kereszténydemokrata Petri Sarvamaa, pontosabban pártja, a Nemzeti Koalíció is erősen fontolgatja: csatlakozik az eddigi hangadókhoz. Ő érti, hogy fontos a pártcsalád egységének a megőrzése, de ugyanilyen súllyal esik latba a demokratikus értékek tisztelete. A finn politikus szerint a Fidesz trójai falóként, belülről bomlasztja és veri szét a közösségüket. Az EPP vezetőjéhez közelálló forrás szerint Manfred Weber még nem döntött a Fidesz kizárásáról. Ugyanakkor minapi nyilatkozatában azt fejtegette, hogy nem lehet valaki az Európai Néppárt tagja úgy, hogy közben a bizottsági elnök ellen kampányol. Egyre ingerültebb a tagság a Fidesz miatt, ám Weber aggódik amiatt, hogy a párton belüli megosztottság az unió megosztottságát is tovább mélyíti kelet és nyugat között. A kizárási eljárást vagy a pártcsalád vezetői közösen szorgalmazzák, vagy öt ország legalább hét pártja közös levélben fejti ki álláspontját. Anna Maria Corazza Bildt, a svéd mérsékeltek tagja elmondta, hogy 10 éve próbálják betörni a Fideszt, de nincs eredménye, amit az is bizonyít, Magyarországon romlik a helyzet. A demokrácia bizonyítására az kevés, hogy megnyerték a választásokat, működnie kellene a fékek és ellensúlyok rendszerének és a médiaszabadságnak. Le kell vonnunk a következtetést az elmúlt 10 év kudarcából – nyilatkozta a The Guardiannek a svéd politikus asszony.
Az AFP-nek (amit a Die Zeit közölt) hasonlóan nyilatkozott a CDU parlamenti képviselője,külügyi szakértő, Elmar Brok: a Fidesszel le kell ülni tárgyalni. Orbán tudtára kell hozni, hogy azonnal vonja vissza a Juncker-ellenes kampányát és azt is meg kell értetni vele, hogy demokratikus alapelveken kell működtetnie a kormányát.
A Die Welt szintén ezt a témát járja körbe, de ebből még megtudható az is, hogy Baden-Württemberg tartomány kormányfője, Winfried Kretschmann is megelégelte a Junckert támadó Orbán-kampányt, ezért a péntekre tervezett találkozóját Szijjártó Péterrel lemondta. Erre egyébként a magyar külügyminiszter újságírók előtt reagált: nem bánja, mert a zöld politikus amúgy is migrációpárti.
A Jefferson City News Tribune még Missouri államban is átvette az amerikai AP hírügynökség beszámolóját Orbán leveléről, amit minden állampolgárnak kiküld, arról tájékoztatja a lakosságot, hogy Brüsszel tönkre akarja tenni azokat az országokat, amelyek ellenzik a migrációt. Sőt, felsorolja azt a hét pontot is, amely szerinte az EU migrációpárti politikáját egyértelműsíti. Az Európai Bizottság magyar irodája közleményben cáfolta a leírtakat. Például azt, hogy csak Görögországban adnak a menekülteknek feltöltött bankkártyát, de nem azzal a céllal, hogy idecsalogassák őket, hanem azzal, hogy minél könnyebben beilleszkedhessenek az adott közösségbe.
A német Tagesschau Soros Györgyről rajzol portrét, kiemelve németországi támogatásait, s azt, hogy 2014-ben a 26. helyen állt a leggazdagabbak listáján, mára a 190. hely az övé, mert szívügyének tekinti az emberi jogok hirdetésével hatalmas összegeket áldozni alapítványán keresztül civil szervezeteknek és a független médiának. Orbán Viktor ebből a cikkből sem marad ki, mint aki haszonélvezője volt Soros bőkezűségének, de visszaélt vele. A cikk a Direkt36 támogatását is beírja a felsorolásba, s ennek köszönhetően sikerült számos leleplező cikket írni arról, miként vágja zsebre Orbán és a hozzá lojális kör az uniós pénzeket.
A Nasdaq hírlevele is beszámol arról, hogy a dél-koreai SK Innovation 239 milliárd forintos beruházással és 1000 munkahely ígéretével Komáromban létrehozza második akkumulátor-gyártó egységét. A cikk kiemeli, hogy tetemes állami támogatást ad hozzá a kormány.
A bécsi legfőbb ügyészségen vádat emeltek egy 63 éves burgerlandi férfi ellen, aki magyar nőt gyilkolt meg, darabolt fel, majd a testrészeket részben a Fertő tóban tüntette el, részben a fagyasztójában tartotta állítólag fogyasztási szándékkal – számol be a részletekről az osztrák közszolgálati tévé, az ORF helyi szerkesztősége. Búvárkodó nyaralók tavaly áprilisban találtak rá az testrészekre. A büntetett előéletű férfi feltételesen volt szabadlábon, amikor a szörnyű tettét elkövette, de az sem kizárt, hogy értelmi képességei miatt beszámíthatatlannak minősítik és megússza a büntetést.