A beruházás részben pályázati támogatásból, részben pedig banki finanszírozásból valósult meg. Az Európai Unió 35–50 százalék közötti támogatást adott az alapberuházás megvalósításához. A komplexumban már átadták a 4000 négyzetméteres üzemcsarnokot, az ezer négyzetméteres irodaházat, valamint a 240 négyzetméteres inkubátorházat. Ez utóbbiban a csokoládégyártáshoz szükséges kutatási, fejlesztési feladatok mellett az édesipartól független, ám a környék szempontjából fontos munkákat is végeznek majd, mint például az ivóvíz minőségének ellenőrzését. A területhez kapcsolódó 3–4 ezer négyzetméteres logisztikai bázis a nyárra készül el.
Torma Veronika elmondta, hogy a társaság megkezdte a gyártósorok beszerzését, így a nyár elején kezdődhet a próbagyártás. Az üzem kapacitása napi 50 tonna lesz. A teljes egészében magyar tulajdonosi körrel rendelkező Happy Chocolates Zrt. célja, hogy a minőségi csokoládégyártás mellett új munkahelyeket teremtsen, és fellendítse a térség gazdaságát. A tervek szerint a társaság a termelés beindításával 100 új munkahelyet teremt.
A Happy Chocolates az idén nem egészen egymilliárd forint árbevétellel számol, hosszú távon célja a hazai piac teljes csokoládéigényének kielégítése után a sikeres nemzetközi piaci jelenlét. Torma Veronika elmondta, hogy a meglévő kereskedelmi csatornákon keresztül történő értékesítésen túl terveik között szerepel az ipari park területén belül egy édesipari és csokoládémúzeum megépítése, valamint egy helyi kiskereskedelmi egység megnyitása és bemutatóterem létesítése. Saját kereskedelmi lánc kialakítását egyelőre nem tervezik.

