Az ügyészség gyorsított eljárásban bíróság elé állított egy férfit, aki 80 ezer forintot fogadott el azért, hogy munkaköri kötelességét megszegve, a szennyes ruhák közé rejtve bejuttasson egy mobiltelefont az egyik büntetés-végrehajtási intézetbe. (A nyitó kép forrása: Shutterstock.)

A Győr-Moson-Sopron Vármegyei Főügyészség közlése szerint a 44 éves férfi egy állami egészségügyi intézmény győri szennyes- és tisztaruha raktárában dolgozott. Az egészségügyi intézmény szennyesét egy másik város büntetés-végrehajtási intézetében mosták tisztára, a terhelt feladata volt – a többi között – a ruhanemű mozgatása.

A terhelt munkaköri leírásának része volt, hogy a hivatalos elismeréseken kívül más előnyt nem fogadhatott el.

A férfit idén áprilisban megbízhatósági vizsgálat alá vonták: 80 000 forintot ajánlottak neki azért, ha a munkaköri kötelességét megszegve egy mobiltelefont a szennyes ruha közé rejtve bejuttat a büntetés-végrehajtási intézetbe.

Miután a férfi a pénzt elfogadta, néhány perccel később a rendőrök ellenőrizték és lefoglalták a pénzt mint bűnjelet.

Az ügyészség a férfit vesztegetés elfogadásának bűntette miatt állította bíróság elé. A terhelt a bűncselekmény elkövetését elismerte és ezért a bíróság 16 havi, két év próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte.

Az ítélet jogerős – írja a szerkesztőségünknek küldött tájékoztatójában az illetékes megyei főügyészség.