Tovább bővíti magyarországi hálózatát a FlixBus: Budapestről és még nyolc hazai városból kínál közvetlen összeköttetéseket a nemzetközi közlekedési vállalat; Sopronból most először indulnak zöld távolsági buszok.
A FlixBus magyarországi piacra lépése óta a kontinens fontos csomópontjává fejlesztette Budapestet, jelenleg több mint tíz országba indulnak közvetlen buszok a népligeti buszpályaudvarról; egy átszállással pedig további úti célok érhetők el Európa-szerte. A fővárosiak, illetve a Budapestről indulók Kelenföldről, a Mexikói útról és a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérről is utazhatnak.
Budapest után a FlixBus-hálózat részévé vált egy sor magyar helység. Siófokról a legszélesebb a kínálat: a balatoni megálló hét országgal, a többi között Német-, Olasz-, Horvátországgal van összeköttetésben. Győrből hat országba – a szomszédos Ausztria és Szlovákia mellett – Lengyel- és Franciaországba is indulnak FlixBus-ok. Szegedről is évek óta szállít utasokat a zöld mobilitási cég, az idén tavasszal már öt országba, például Csehországba és Romániába. Nyíregyháza a Magyarországot Kárpátaljával összekötő buszok megállója; érdekesség: a FlixBus most is kínál járatokat Ukrajnába.
A főidény közeledtével újra megjelennek a pécsi, harkányi és miskolci állomásokról induló járatok. A baranyai városokból Horvátországba, Szlovákiába és Csehországba foglalhatók összeköttetések május közepétől, a borsodi megyeszékhelyről pedig Lengyelországba és Szlovákiába járnak FilxBus-ok.
Sopront nemrég iktatta be járathálózatába a zöldbusz-társaság: Ausztriába, Cseh- és Németországba kínál menetrend szerinti buszközlekedést.
Toropila-Vakula Zsófia üzletfejlesztési igazgató tudósítónknak elmondta, hogy az utóbbi években gazdag járathálózatot alakított ki a társaság Európában. „Budapest különösen kedvelt megállóvá vált utasaink körében. Most azon dolgozunk, hogy még több városban tegyük könnyen elérhetővé a fenntartható, megfizethető és kényelmes nemzetközi utazás lehetőségét. Ez nemcsak a külföldre látogató helyiek, hanem a magyar települések turisztikai érdekeit is szolgálja, különösen a világjárvány okozta kihívások után” – mondta el az igazgató.
A FlixBus üzleti modelljének lényege, hogy készséggel együttműködik helyi buszközlekedési cégekkel, természetesen azokkal, akik vállalják a németországi központú közlekedési társaság előírásainak maradéktalan teljesítését. A partnerek gondoskodnak a járatok napi üzemeltetéséről, a FlixBus a digitalizációért, a hálózatfejlesztésért, a buszok utasokkal megtöltéséért és az egységes minőség megtartásáért felel.
Az Infinitours Kft. és a Five Stars Bt. mellett a tavasszal egy újabb cég, a HCC Kft. is csatlakozott a FlixBus-partnerek közé. Az idén harmincéves, több mint negyven főt foglalkoztató családi vállalkozás korábban charter- és dolgozói járatokat közlekedtetett. Első menetrend szerinti járatát FlixBus-szal közösen indította el.