Az Európai Bizottság ma elfogadta Magyarország KAP (közös agrárpolitikai) stratégiai tervét, aminek megvalósításához 8400 millió euró áll majd rendelkezésre az Európai Unió költségvetéséből. Ebből az összegből 2000 millió eurót éghajlat- és környezetvédelmi célokra és agrár-ökológiai programokra, 186 millió eurót pedig a fiatal mezőgazdasági termelők támogatására kell fordítani.
A magyar stratégiai terv számos olyan beavatkozást tartalmaz, amelyek célja egyrészt a mezőgazdasági termelők méltányos jövedelmének biztosítása, másrészt a pénzügyi támogatás köztük történő igazságosabb elosztása. A tervben foglalt intézkedések emellett megkönnyítik 8800 fiatal mezőgazdasági termelő tevékenységének megkezdését is. A terv egyik kiemelt célja 7700 gazdaság korszerűsítése. Magyarország vállalja a tervben azt is, hogy a vidékfejlesztési költségvetés 38%-át agrár-környezetvédelmi beavatkozásokra, 8%-át a biogazdálkodás továbbfejlesztésére, mintegy 5%-át pedig a 162 631 hektárt lefedő Natura 2000 területek védelmére fordítja. Ezek a programok együttesen hozzá fognak járulni a fenntartható tápanyag-gazdálkodáshoz, valamint a műtrágya-kijuttatás és az ammóniakibocsátás csökkentéséhez. Ezen túlmenően Magyarország arra is törekszik, hogy 2027-re megduplázza a biogazdálkodás alá vont területet. (Magyarország KAP stratégiai tervének rövid áttekintése.)
A 2023. január 1-jével kezdődő új közös agrárpolitika (KAP) célja, hogy előmozdítsa a fenntartható, rugalmasan ellenálló és modern mezőgazdasági ágazatra való átállást. A megreformált agrárpolitika szerint a finanszírozás az eddiginél igazságosabban oszlik majd meg a gazdálkodók között, és nagyobb súlyt kapnak a kis- és közepes méretű gazdaságok, illetve a fiatal mezőgazdasági termelők. A 2023–27 közötti időben a KAP összesen 270 000 millió eurónyi finanszírozásban részesül.