Nyilván ismerik a viccet az abszolút szemtelenségről

Karas Monika médiahatósági működése után több mint bruttó 60 millió forintos végkielégítéssel távozott, hogy új, magas poszton folytassa NER-es karrierjét. Neve ott fog szerepelni azok között, akik közreműködtek a magyar demokrácia felszámolásában és a fejlett diktatúra építésében. Karas egy módon javíthatna kicsit a helyzetén…

Itt, a Klubrádiónál különösen nagy a népszerűsége annak a Karas Monikának, aki a régebbi fideszes pénzszivattyú-feladatokkal megbízott Simicska-birodalom ügyvédjéből lett a médiahatóság jól fizetett komisszárja. Neve ott fog szerepelni azok között, akik közreműködtek a magyar demokrácia felszámolásában és a fejlett diktatúra építésében. A szabad sajtó elhallgattatásában, így a Klubrádió frekvenciájának az elvételében, a teljesen fideszizált testület élén oroszlánrésze volt. De később is tudta a dolgát, idejében lemondott, hogy a Fidesz még a választások – és reménybeli bukása előtt – gyorsan kijelölhessen magának köztársasági elnököt meg új médiahatósági vezetőt – ez utóbbit kilenc évre, biztos, ami biztos. És miután káder nem vész el, csak átalakul, az igazoltan megbízható rezsimszolgákra mindig szükség van, Karas Mónika az Állami Számvevőszék alelnöke lett, ismét mutatós, négymillió forintos havi fizetés (és gondolom, autó, költségtérítés stb.) ellenében.

Ráadásul a lemondása után több, mint bruttó 60 millió forint végkielégítést kapott – biztos, ami biztos alapon.

Nyilván ismerik a viccet az abszolút szemtelenségről. Az az, ha valaki odacsinál a házad elé, aztán becsönget papírért. Az abszolút szemtelenség mértékegysége ezentúl egy karas.

De nem is ezt akarom mondani, hanem ugorjunk vissza egy kicsit a múltba: 2009 forró nyarán a Magyar Nemzet címen már akkor is megjelenő hecclapban egy nagy leleplezés jelent meg, amely szerint a BKV akkori humánpolitikai vezetője sok tízmillió forint végkielégítést kapott, majd csaknem négymillió forintért tovább foglalkoztatták. Szalainé millióinak a híre pillanatok alatt végigsöpört a magyar sajtón, a Fidesz óriási botrányt keltett belőle. Szalainét lecsukták és előszeretettel mutogatták pórázon vezetve. Volt vita róla a parlamentben, a sajtóban rogyásig, nagygyűléseken és tüntetéseken, hogy azért ez már mégsem tűrhető, ennek a világnak véget kell vetni és a többi. És azzal már senki sem foglalkozott, hogy bár előzetes letartóztatásba helyezték, és a nagy BKV-per 11. rendű vádlottja volt, végül maga az ügyész kérte a felmentését.

Azt már nem is idézném, hogy aki közülünk lopna, annak le kellene vágni a kezét – mert mégis csak egy kulturált európai országban élünk. Mi lenne itt egy kéz nélküli miniszterelnökkel vagy éppen gázszerelővel?

Karast nem fogják lecsukni, és a média sem szedi majd szét úgy, miként a jó tíz évvel ezelőtti ügy érintettjeit. Amikor még az úgynevezett baráti sajtó is nekiment BKV-ügyben a kormánynak, a fővárosi önkormányzatnak. Más világot éltünk. Majd, ha győz a mai ellenzék, Karas nyilván beindul az ÁSZ élén, és lesz vizsgálat vizsgálat hátán, mindenki ellen, aki nem hűséges fideszes.

De most rend, csend, fegyelem – s mint a minapi pártkongresszuson elhangzott, majd a központból az elvtársak megadják az iránymutatást, s ha megvan a vonal, akkor agitátoraink és falujáróink közlik a dolgozó néppel, hogy mit kell erről vagy arról gondolni.

Szóba kerül-e Karas ügye? Aligha. Koszos hatvanmillióért a szavunkat sem érdemes felemelni akkor, amikor tíz- és százmilliárdokat lehet itt kilopni szívtipró Mészáros és Garancsi urak szíves közreműködésével.

Karas egy módon javíthatna kicsit a helyzetén. Ha a végkielégítését felajánlaná jótékony célra, mondjuk, a Klubrádió működtetésére – amelyet ő próbált lehetetlen helyzetbe hozni. Az, hogy nem ért célt, a hallgatók áldozatvállalásának köszönhető. Azoknak, akik ott lesznek, amikor ezt a romlott társaságot a politikai süllyesztőbe kell küldeni.

Agyő, Karas!