Találkozások a virtuális térben: téma Budapest

Se szeri, se száma a jobbnál jobb online eseményeknek, izgalmas beszélgetéseknek, ahol igazi szakértők szólalnak meg, és az interaktivitás segít felfejteni ezernyi égetően aktuális problémát.

A pandémia hozadéka, hogy közelebb kerültünk ahhoz a digitális világhoz, amely egyébként már rég itt volt, kínálta magát, így azonban már lassan helyére is kerül mindennapjainkban. Keservesen kevéssé vált a személyes érintkezések, a találkozások száma, de szerencsére él és virul az online eszmecserék lehetősége. Ma már minden, magára valamit adó szervezet, amely jelen kíván lenni a közéletben, a felelősen gondolkodók hétköznapjaiban, rendre megszervezi a maga programjait a világhálón, akár zoom platformon, akár a közösségi média felületein. Egyre többen vagyunk, figyelünk, érdeklődünk, és mindinkább bekapcsolódunk az együtt gondolkodásba. Szinte választani is nehéz, mit nézzünk, annyi a jobbnál jobb esemény.

Az este útjára indult találkozási lehetőség, az Energiaklub, a Qubit.hu és a TRIP Hajó közös rendezvénysorozata Energiahajó címmel havonta ismétlődően jelentkezik ezentúl. Ez az első esemény címe szerint a Hogyan közlekedj a jövő Budapestjén? című, három szakértővel (Rab Judit urbanista, Édes Balázs közlekedésgazdász, Sebők Máté okleveles humánökológia szakember, valamint a moderátor: Orbán Gábor, az Energiaklub igazgatója) körbejárta: törvényszerű-e, hogy egy nagyváros leginkább egy parkolóra hasonlít? Vagy: melyek a modern városfejlesztés akár kevésbé ismert trendjei? Milyen a közlekedés egy 21. századi városban? Valóban megoldás-e az elektromos autózás terjedése? Milyen is az okos város, a 15 perces város, az integrált városfejlesztés?

Megbeszélték az agglomeráció és rozsdaövezetek állapotát, illetve ezen körzetek ingatlanfejlesztésének közlekedési vonatkozásait. Inkább így: megbeszéltük, hiszen a hallgatóság aktívan bekapcsolódott, nemcsak kíváncsiság, de markáns vélemények is megfogalmazódtak. Jól kirajzolódott, hogy fontos, mennyire élünk egyénenként környezettudatosan, ám ennek lételemmé válása hosszú út, első lépésben pedig az ésszerűségeket kell felismerni és a differnciált gondolkodást kell alappá tenni nemcsak egyénnek, de a közösségnek, a törvénykezésnek és a társadalom működtetésének is. A jó az egészben, hogy az ilyen élő események bármikor visszanézhetők, tehát, aki nem tud bekapcsolódni az adott beszélgetésbe, az utólag is megnézheti ki mit gondolt, mondott az adott témákról.

Ezt például itt tehetik meg azok, akiket izgat: hol és hogyan élünk ma, mi várhat ránk, mit és hogyan kéne jobban csinálni, hogy egyre élhetőbb legyen Budapest.