„Kensington angyalait”, mintegy 100 magyar lányt futtatott Szuda Ivett London előkelő negyedében, s kiugrott rendőr férjével igencsak busás haszonra tett szert: amikor a páros horogra akadt, 600 ezer fontot találtak a hatóságok a kettősnél – írja brit bulvár Daily Mail.
Holott csak az apartmanok bérleti díja 100 ezer font volt az úgynevezett Chelsea zárdában, ami a toryk bőkezű támogatójának, Christopher Morannak a tulajdonában van. Állítólag konzervatív párt szponzora nem tudott arról, hogy gyakorlatilag egy prosti hotelt futtatott a magát Évaként álcázott Ivett. Ivett nem vallotta bűnösnek magát, mert szerinte a hirdetésére önként jelentkezett lányok – akiket fapados járattal utaztatott – boldogok voltak. Alkalmanként 300 fontot ígért nekik. Mindenesetre 11 vádpontban találták bűnösnek, s mint kiderült, drogkereskedőkkel is kapcsolatban állt, a 10 emeletes zárdában ők is állandó vendégek voltak. Csapatépítésre a Bahamákra és Miamibe jártak. A Daily Mail a szponzor Christopher Morant egy olyan képpel illusztrálja, amelyen Harry herceggel látható együtt Belfastban 2017-ben.
Noha kevesen voltak, de egységben az ellenzék és 60 városban mégiscsak jelen volt a hétvégén – írja Bécsben keltezett összefoglalójában a Handelsblatt a rabszolga-törvény nyomán körvonalazódó ellenzéki összefogás új távlatairól. Orbánnak fejfájást okoznak, aki a nyilvánosság előtt viszont azt láttatja, hogy nem tart a tüntetésektől. Mindenesetre a cikk megjegyzi, hogy a tavaszi uniós választás vízválasztó lehet az ellenzék számára, különösen akkor, ha közös listával indulnának. Ugyanakkor figyelmeztet, hogy volt már ehhez hasonló hangulat nemegyszer Budapesten, s ennek ellenére harmadszorra is kétharmadot nyert Orbán pártja. Kérdés persze,hogy Orbán újra beveti-e idegengyűlölő kampányát. Mindezek dacára a cikk mégsem optimista. Öt pontba szedi azt, ami a rezsim fennmaradását még garantálja: az ellenzék törékeny, Orbán erős, a média és vélemények kormányzati kontroll alatt, a magyar gazdaság dübörög, a szakszervezetek pedig gyengék, ezért sem érzi szükségét Orbán a találkozót velük. Noha bíztató jelek vannak, a szerző ennek ellenére azt mondja, a 2019. év nem hoz lényegi változást a politikai életben, Orbán autoriter rendszere egyelőre nem fog megdőlni.
Az amerikai hírügynökség írását átvéve a The Seattle Times a győri Audi ma kezdődő sztrájkjáról számol be, ami folytatása a múlt héten szervezett figyelmeztető munkabeszüntetésnek. A 18%-os, minimum 75 ezer forintos fizetésemelést egyebek között azzal indokolja a győri szakszervezet, hogy a többi magyarországi cégnél, a Volkswagen csoportnál, már 2017-ben is 25–39 %-kal magasabbak voltak a bérek.
A Tiroler Tageszeitung az APA hírügynökségből dolgozva írja meg ugyanezt, kiemelve, hogy Kelet- és Közép-Európában a többi autógyártó céggel összevetve a béreket, Győrött tetemes a lemaradás.
Trump és a szólásszabadság témakörében írt cikket az amerikai külügyminisztérium egykori emberjogi ügyekért felelős államtitkára, Thomas O’Melia a The American Interest folyóiratban. Thomas O’Meliát Deutsch Tamás tette igazán ismertté nálunk, akit káromkodás közepette kritizált kendőzetlen véleménye miatt. Az amerikai politikus most a világszerte terjedő autokrata rendszerek okozta elnyomásról, a szólás- és vélemény szabadság elnyomásáról írva azt a párhuzamot veszi észre, hogy amiképp a kommunista–szocialista rendszerek is egymás után omlottak össze, úgy most a populista elnyomó rendszerek is megfertőzik sorra a fél világot. Ebben a folyamatban a legveszélyesebb fertőző góc maga Donald Trump. Orbán Viktor Magyarországát, illetve a kormány médiapolitikáját kétszer is említi a cikkben, miután a kormányfő Orbán az egész világon egyedülálló médiakonglomerátumot hozott létre cimboráin keresztül. Az sem kétséges, hogy Trump a múlt két évben tulajdonképpen bátorította Orbánt a demokratikus rendszer további lebontásában. A terjedő vírus ellen ideje vakcinát kitenyészteni – szólítja fel az erre nyitottakat, de hozzáteszi, ehhez kormányzati támogatást bizony aligha kapnak a gyógyszergyártók.
Magyarország egyetlen kóser kávézója kapcsán értekezik Orbán ellentmondásos politikájáról a Deutschlandfunk. A német közszolgálati rádió megállapítja, hogy a kormányfő antiszemita politikája is ambivalens érzéseket ébreszt. A zsidónegyedben az 1950-es években alapított, most már hagyományőrző kávézó kapcsán Zádor Évát kérdezte a tudósító: mennyire érzik magukat biztonságban a magyar zsidók. Ő úgy látja, hogy a zsinagóga környékén és a várban, a citadellán semmi gond, nyugodtan viselhetnek az emberek kipát, de arról már nincs meggyőződve, hogy a város többi részén is hasonlóan biztonságos a helyzet. A cikk kivesézi a Soros-féle gyűlöletkampányt, és arra is figyelmeztet, hogy a muzulmánellenességben ott rejtőzködik a kisebbség problémája, így a zsidóellenesség is kibukhat belőle.
Az osztrák KathPress, katolikus lap arról ír, hogy egy éven át három szíriai kórházat is támogat Magyarország. Orbán a várbeli karmelita kolostorban fogadta Mario Zenari bíborost, szíriai apostoli nunciust, akivel megállapodott a Nyitott Kórházak program keretében. Orbán úgy fogalmazott, hogy a szíriai humanitárius válságon ott, helyben kell segíteni. Ám a támogatás nem jelenti azt, hogy a problémát Európába importálná. A találkozón Erdő Péter bíboroson kívül még néhányan részt vettek a püspöki karból. A Zenari bíboros előadást tartott a Pázmány Péter egyetemen.